Evo kako možete sigurno promijeniti naušnice svojoj bebi:
- Uklonite klin: nakon što očistite i naušnicu i režanj, možete ukloniti klin. Držite ga čvrsto i povucite stražnji dio naušnice od uha. Nemojte povlačiti dva dijela jedan od drugog ili istezati ušnu resicu u pokretu prema dolje.
- Zamijenite naušnice: nakon što ste uklonili početne klinove iz bebinih ušiju, zamijenite ih parom hipoalergenskih naušnica.
Kako očistiti probušeno uho bebe je također jako važan postupak. Važno je da su vam ruke čiste prije nego što dodirnete bebine uši. Evo sigurnih postupaka kojih biste se trebali pridržavati kako bi bebine uši bile čiste i bez infekcija:
- Operite ruke: ovaj korak je najvažniji. Ako su vam ruke prljave, riskirate širenje infekcije na bebu. Ruke su vam prekrivene bacilima iako ih ne vidite. Preporuča se da operete ruke antibakterijskim sapunom prije nego što uopće pomislite da naušnice svoje bebe dotaknete.
- Očistite njihove resice: nakon što ste oprali ruke antibakterijskim sapunom, provjerite jesu li im resice čiste. Trebali biste namočiti pamučni štapić u 3% hidrogen peroksid ili alkohol i utrljati ga oko piercinga.
- Pomičite naušnicu: nakon što ste očistili ušnu resicu, pomičite naušnice u smjeru kazaljke na satu kako biste bili sigurni da je sve dalje čisto. Uobičajeno je da se prljavština, ulje i bakterije nakupljaju unutar ušne rupe.
Koliko se brzo zatvaraju rupe od dječjih naušnica je također jedno pitanje koje su često roditelji postavljali nakon što bi probušili uši svoje djetetu. Dok se rupe od naušnica kod odrasle osobe možda neće brzo zatvoriti, bebe su druga priča!
Ako iz bilo kojeg razloga morate izvaditi bebine naušnice, one će obično ostati otvorene dan ili dva nakon što su bile probušene nekoliko mjeseci. Uz to, svakako brzo vratite naušnice u rupe nedugo nakon čišćenja kako biste spriječili zatvaranje.